ellipse-1
ellipse-3
ellipse-5
ellipse-2
ellipse-4

LUMEN SMART

Objevte efektivní a chytré řízení veřejného osvětlení ve vašem městě. Začněte budovat Vaše Smart City s námi.

ellipse
Co je Lumen Smart?

Co je Lumen Smart?

Koncepce Lumen Smart umožňuje pomocí nejnovější generace LED svítidel veřejného osvětlení integraci do Smart City. Výhodou Lumen Smart je inteligentní řízení a správa veřejného osvětlení z jednoho místa. Máte detailní přehled o stavu Vaší světelné soustavy a nákladech na elektrickou energii. Lumen Smart integrovaný do Smart City neboli chytrého města je součást procesu zavádění moderních technologií a aplikací do řízení měst a obcí s cílem zlepšit kvalitu života a zefektivnit správu věcí veřejných.

Co Lumen Smart přináší?

Řešení Lumen Smart přináší chytrý, moderní a efektivní způsob řízení infrastruktury v oblasti veřejného osvětlení. Rovněž díky aplikaci moderních technologií přináší kvalitnější život, úspory na spotřebě energie, rychlou komunikaci s úřady a mnohé další.

Co Lumen Smart přináší?

Chytré veřejné osvětlení

Veřejné osvětlení je nejrozšířenější systém ve městech a obcích. Prostřednictvím veřejného osvětlení vytváříme komunikační síť pro Smart City. Lumen Smart je otevřený systém, který disponuje daty, se kterými lze dále pracovat. Naše moderní LED svítidla lze do systému Smart City integrovat prostřednictvím:

 

  • LightNET - systém řízení veřejného osvětlení po silovém vedení
  • LUMIQ = bezdrátový systém řízení osvětlení

Systém Lumen Smart umožňuje přinášet světlo ve správný čas a s potřebnou intenzitou. S inteligentním systémem řízení osvětlení lze zároveň přizpůsobovat scénáře osvětlení pro pozemní komunikace, náměstí, parky, centra měst, historické památky a další veřejné prostory. Lumen Smart Vám zároveň umožňuje sledovat aktuální spotřeby a stav osvětlení vč. rozvaděčů. Nespornou výhodou je také okamžité zjištění případné poruchy či nesprávné funkcionality a následné zaslání informací volitelnou formou na správce systému.

 

Hlavním přínosem pro rozvoj Smart City v obci je však možnost vytvořit trvale napájenou síť v rámci celého města a tím zajistit napájení spínačů, senzorů, kamer nebo jiných systémů. Vaše město se pak stává atraktivní, bezpečné, komfortní a pohodlné pro život.


Nabídka chytrých LED svítidel

NIGHT TUNE

Moderní LED veřejné osvětlení umožňuje eliminovat negativní vliv modrého světla na živé organismy, což potvrzují i studie. Zároveň ale víme, že modrá složka zvyšuje viditelnost reflexních prvků a tím i zvyšuje bezpečnost dopravy. Kompromisem mezi bezpečností a ekologií můžou být tzv. Biodynamická LED svítidla. Svítidla dokážou kromě změny intenzity měnit i samotnou teplotu chromatičnosti. V době ranní špičky a večerních hodin svítit vyšší teplotou chromatičnosti s vyšší podílem modré složky a během noci změnit teplotu až k hodnotám 1 800 K bez obsahu modré složky.

AstroDIM

Funkce AstroDIM zajišťuje vícestupňové noční snížení výkonu podle interního časovače, který se přizpůsobuje době zapnutí/vypnutí napájení systému. Není nutná žádná externí řídicí infrastruktura. Toto zařízení automaticky realizuje profil stmívání podle předdefinovaného plánovaného vztahu ke střednímu bodu, který se vypočítává na základě dob zapnutí/vypnutí napájení systému.

Standardizovaná konektivita

Moderní LED svítidla značky LUMEN ELEKTRO jsou vyráběny se standardizovanými konektory Zhaga D4i, které umožňují konektivitu Smart City prvků.

Standardizovaná konektivita
Solární lampa

Solární lampa

Jedná se o inovativní a udržitelné řešení pro osvětlení veřejných prostorů, spojující vyspělou technologii LED osvětlení s inteligentním designem. Toto zařízení zajišťuje bezpečné a účinné osvětlení díky kvalitnímu čtyřhrannému (Quattro) solárnímu panelu, který spolehlivě sbírá sluneční energii i za nepříznivých podmínek.


Smart řídící systém s detektory pohybu umožňuje automatické zapínání a vypínání lampy podle detekce osob. Kromě toho je svícení optimalizováno na LED biodynamické s teplotou chromatičnosti 1 850 K bez modré složky (BLUE FREE), což eliminuje negativní dopad na životní prostředí.

Jdete do toho s námi s Lumen Smart?

Ať už je Vaše situace se světelnou soustavou jakákoliv, jsme připraveni Vám pomoct a společně zefektivníme řízení Vašeho veřejného osvětlení. Dejte nám vědět a my se s Vámi rádi potkáme.

Zavoláme Vám zpět

Nechejte nám číslo a my Vám do 24 hodin zavoláme zpět a probereme otázku Lumen Smart po telefonu...

Pošlete nám poptávku

Sdělte nám, s čím potřebujete pomoct a pošlete nám nezávaznou poptávku...