ellipse-2
ellipse-5
ellipse-1
ellipse-3
ellipse-4

Tradice a zkušenosti s veřejným osvětlením

Jsme ryze česká společnost, která má více jak 30 let zkušeností s vývojem a výrobou venkovního a interiérového osvětlení. Jako první mezi českými a slovenskými výrobci veřejného osvětlení jsme dokončili certifikace ENEC, ENEC+ nebo IDA (Dark Sky). Zároveň jsou naše produkty držitely prestižních evropských ocenění za design, jako Red Dot nebo German Design Award. Inovativní optika BLUE FREE eliminuje modrou složku z celého spektra barev, což pomáhá minimalizovat negativní dopady na zdraví veřejnosti

ellipse
Naše hodnoty a historie

Naše hodnoty a historie

Navrhujeme, vyvíjíme a vyrábíme svítidla, která splňují náročné parametry pro osvětlení pozemních komunikací, pěších zón, parků, chodníků nebo sportovišť. Zároveň nabízíme výrobky pro průmysl, administrativní celky, kanceláře, maloobchodní sklady a prodejny, zdravotnictví a školství.

 

Mezi naše hlavní cíle řadíme zvýšení účinnosti svítidel a snížení energetické náročnosti světelných soustav. Dbáme na to, aby naše světla vylepšovala žážitek ve veřejném prostoru a spoluvytvářela ergonomické a ekologické celky. Nedílnou součástí naší firemní filozofie je reflektování trendů v oblasti veřejného osvětlení, proto je možné naše svítidla ovládat v systému „Smart City“.

Český výrobce LED osvětlení

Ve výrobním procesu neslevujeme ze svých nároků a našim zákazníkům garantujeme výrobky a řešení postavené na kontinuálním výzkumu a inovacích, které reflektují globální trendy a požadavky jednotlivých trhů. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis a vždy individuální přístup. Naše svítidla šetří energii, zlepšují bezpečnost v ulicích a díky kvalitnímu designu mění tvář veřejných prostor.

Český výrobce LED osvětlení

1993

Založení společnosti

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. se stává registrovanou společností a svou identitu získává registrací prvního loga EL. Na trh s osvětlením přichází s vlastním vyvinutým svítidlem s označením 0110 a hned v prvním roce je těchto svítidel vyrobeno a prodáno 250 tis. kusů.

1995

Strukturalizace společnosti a tvorba jejího sortimentu

Díky vysoké poptávce na trhu svítidel společnost intenzivně rozšiřuje své produktové portfolio a nabízí již 10 produktových řad včetně svítidel pro veřejná osvětlení.

1996

Výstavba výrobního objektu

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. opouští pronajaté výrobní, skladovací a administrativní prostory, realizuje nákup areálu o rozloze 12 tis. m2, který postupně rekonstruuje.

1998

Certifikace společnosti ISO 9001 a implementace systému MS NAVISION

Dochází k rozsáhlé strukturalizaci společnosti, je implementován nový finanční systém MS NAVISION, je zaveden a používán systém managementu kvality dle normy ISO 9002 získáváním certifikace od společnosti TÜV. Firma zahajuje plný provoz technicko-vývojového oddělení ve vlastních laboratořích.

2000

Expanze do Španělska

 

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. zařazuje mezi své partnery španělskou společnost grupo INDAL, výrobce sofistikovaných svítidel určených pro většinu světelných aplikací v interiéru i exteriéru.

2002

Úspěchy v Estonsku

Vítězství v mezinárodním tendru v Estonsku na dodávky svítidel pro veřejné osvětlení. Společnost dodává 16 tis. svítidel do hlavního města Tallin.

2003

Úspěch v ruské Kazani

Vítězství v mezinárodním tendru na generálního dodavatele komplexní rekonstrukce veřejného osvětlení v Tatarstánu (RF). Společnost provádí obnovu 34 tis. kusů světelných bodů v hlavním městě Kazaň.

2005

Restrukturalizace společnosti

Společnost mění strategii prodeje, výroby a sortimentu, rozšiřuje projekční oddělení a zaměřuje se na zakázková řešení.

2007

Nové technologie

Díky dotaci z fondů EU jsme zásadním způsobem rozšířili výrobní prostory a nákoupili moderní automatizovanou technologii pro zpracování plechů.

2009

První realizace LED osvětlení

První rozsáhlé realizace světelných soustav řízených regulačními systémy v průmyslových halách nejvýznamnějších strojírenských firem.

2010

Vlastní realizace LED technologie

Zahájení výroby a instalace ELEKTRO-LUMEN svítidel s technologií LED.

2012

Poskytujeme SVĚTELNÝ AUDIT®

Registrujeme jako první v České republice ochrannou známku „SVĚTELNÝ AUDIT“, pod kterou provádíme energetické audity zaměřené na světelné soustavy.

2015

Začínáme dodávat veřejné osvětlení

Vstupujeme mezi dodavatele veřejného osvětlení a zajišťujeme první rozsáhlou realizaci svítidel LED ve veřejném osvětlení s pokročilým systémem bezdrátového řízení.

2016

Implementace programu Smart City

Počátek spolupráce se společnostmi vytvářejícími koncept SMART CITY.

2018

Prestižní designové ocenění

Obdržení významného evropské ocenění za design našich parkových LED svítidel HASSTA.

2019

Multifunkční chytrý sloup

Společnost představuje svůj projekt multifunkčního sloupu vlastní konstrukce a designu, který doplňuje program prvků SMART CITY pro města a obce.

2019

Licence ENEC

Jako první český výrobce svítidel pro veřejné osvětlení získává pro svá svítidla typu MARUT a HASSTA certifikaci dle norem ENEC.

2020

Dezinfekce UV zářením

Na základě dlouholetých zkušeností se světelným zářením, společnost rozšiřuje portfolio vlastních výrobků o řadu germicidních zářičů pro desinfekci prostor UVC zářením s označením LUMEN CLEAN.

2021

Certifikace ENEC+

Naše produktová řada svítidel MARUT získala certifikát ENEC+, který potvrzuje spolehlivost funkčních parametrů. ENEC Plus je nezávislou certifikací kvality svítidel, která potvrzuje udávané hodnoty životnosti, světelné účinnosti, rozložení světelného toku, barevné teploty, indexu podání barev, výkonu a rozsahu provozních teplot zařízení.